Keski-Uusimaa-rastien tulokset Ahjo-Kaskela, Kerava 16.7.2020

Keski-Uusimaa-rastit Ahjo-Kaskela, Kerava 16.7.2020

Näistä rasteista on muodostettu 3,2 km omatoimisuunnistusrata, joka on käytettävissä viikon verran. Ohjeistus löytyy alareunasta sivulta: https://keravanurheilijat.fi/suunnistus/kuntosuunnistus/viikon-kuntorastit/

7 5 3H POLKU 1.5

Seiska : 6,8 km

Osallistui: 21

SijaNimiKotipaikkaTulosEro
1.Muukkonen PetteriKerava51:56
2.Muukkonen TopiasKerava1:00:39+8:43
3.Järnefelt JoukoHelsinki1:04:09+12:13
4.Martin TobiasSipoo1:11:13+19:17
5.Martin StaffanSipoo1:12:59+21:03
6.Hyvönen VilleKuhmo1:13:45+21:49
7.Saarinen HeikkiMäntsälä1:17:04+25:08
8.Haapa-aho JarkkoKerava1:20:29+28:33
9.Timonen JariKerava1:23:07+31:11
10.Kuivalainen JukkaJärvenpää1:30:33+38:37
11.Seppälä KariJärvenpää1:31:49+39:53
12.Koivisto VesaJärvenpää1:32:30+40:34
13.Säynätjoki PekkaSipoo1:33:49+41:53
14.Eriksson KimPorvoo1:34:51+42:55
15.Tuovinen EeroEspoo1:35:47+43:51
16.Nevalainen AuvoVantaa1:59:14+1:07:18
17.Ahlqvist HannuMäntsälä2:02:42+1:10:46
Aalto-Kekäläinen EveliinaTuusulaEi aikaa
Ketola LasseJärvenpääEi aikaa
Oraviita PekkaPorvooEi aikaa
Vuorenpää TuomoKeravaEi aikaa

7 5 3H POLKU 1.5

Vitonen : 4,8 km

Osallistui: 75

SijaNimiKotipaikkaTulosEro
1.Talvitie MikkoKerava47:16
2.Taavitsainen MikaKerava49:46+2:30
3.Kostamo MikkoJärvenpää51:10+3:54
4.Granqvist AnttiSipoo51:27+4:11
5.Pekkala PekkaKerava51:43+4:27
6.Vaje JaakkoKerava55:14+7:58
7.Högström MatsPorvoo56:11+8:55
8.Svärd RunePorvoo56:39+9:23
9.Rautanen PauliJärvenpää57:28+10:12
10.Jacobsson EmilTuusula57:50+10:34
10.Lainio OskarSipoo57:50+10:34
12.Gustafsson HenrikSipoo59:11+11:55
13.Jacobsson JuliaTuusula59:32+12:16
14.Kuitunen TuomasJärvenpää1:00:17+13:01
15.Koivula KimmoTuusula1:01:23+14:07
16.Parkkinen PetriKerava1:01:28+14:12
17.Paavola AriKerava1:01:30+14:14
18.Raappana NelliVantaa1:04:03+16:47
19.Salonen JukkaKerava1:05:38+18:22
20.Tuomaala SaraTuusula1:06:32+19:16
21.Ingman RobertSipoo1:06:43+19:27
22.Rasilainen JereKerava1:08:32+21:16
22.Juga EmmaKerava1:08:32+21:16
24.Sjöholm KaiHyvinkää1:08:37+21:21
25.Liitiäinen ReijoPornainen1:08:49+21:33
26.Peltola RistoHelsinki1:08:53+21:37
27.Alho EerikaNurmijärvi1:10:12+22:56
28.Ylirisku HenrikaSipoo1:10:40+23:24
29.Ylirisku PasiSipoo1:10:43+23:27
30.Raudus TimoTuusula1:11:08+23:52
31.Raudus OlliHelsinki1:11:14+23:58
32.Leskinen JuhaSipoo1:11:20+24:04
33.Honkaniemi JennySipoo1:13:37+26:21
34.Haapalainen JussiKerava1:14:34+27:18
35.Kelonurmi PekkaVantaa1:14:50+27:34
36.Olenius TommyTuusula1:14:53+27:37
37.Latvasto-Hyvärinen ElisaVantaa1:15:27+28:11
38.Olenius JanJärvenpää1:16:15+28:59
39.Järvinen JormaKerava1:16:22+29:06
40.Lepistö LauriKerava1:16:23+29:07
41.Forsten LenaVantaa1:16:36+29:20
42.Niskanen HeikkiJärvenpää1:16:56+29:40
43.Nissinen EsaKerava1:17:58+30:42
44.Elo HenriTuusula1:20:06+32:50
45.Meyer LarsMäntsälä1:20:22+33:06
46.Ahlqvist KristiinaMäntsälä1:21:16+34:00
47.Karvinen JarmoKerava1:27:50+40:34
48.Parviainen MinnaJärvenpää1:28:30+41:14
49.Lindgren EveliinaJoensuu1:33:14+45:58
50.Juva PanuTVV1:34:27+47:11
51.Kolehmainen PiiaVantaa1:35:11+47:55
52.Huhtala TimoHelsinki1:40:25+53:09
53.Karlsson JoriMäntsälä1:42:10+54:54
54.Pajarinen PirjoSipoo1:42:18+55:02
55.Laurila MarjaSipoo1:43:36+56:20
56.Laurila LeoSipoo1:46:25+59:09
57.Laurila HarriJärvenpää1:47:07+59:51
58.Tupasela PekkaVantaa1:55:57+1:08:41
59.Haapa-aho EveliinaKerava2:33:43+1:46:27
Ekqvist ErkkiJärvenpääEi aikaa
Hilvenius TapaniKeravaEi aikaa
Karvinen JormaKeravaEi aikaa
Kolehmainen TommiVantaaEi aikaa
Koskinen JohanSipooEi aikaa
Myllymäki HannuKeravaEi aikaa
Nuuttila MarkusJärvenpääEi aikaa
Nyman JuhaKeravaEi aikaa
Parviainen JormaHelsinkiEi aikaa
Rantala PetriTuusulaEi aikaa
Ronkainen OlliÄänekoskiEi aikaa
Ronkainen TiiaÄänekoskiEi aikaa
Rossi SeppoTuusulaEi aikaa
Sakko ArtoHelsinkiEi aikaa
Turunen VesaJärvenpääEi aikaa
Udd KennethSipooEi aikaa

7 5 3H POLKU 1.5

3H : 2,8 km

Osallistui: 77

SijaNimiKotipaikkaTulosEro
1.Lindfors MaxSipoo31:38
2.Muukkonen RoosaKerava33:43+2:05
3.Nyberg HenryAskola33:46+2:08
4.Kuussaari TatuKerava34:07+2:29
5.Lehikoinen TomiMäntsälä34:44+3:06
6.Laitinen MattiPorvoo37:18+5:40
7.Rissanen VeijoJärvenpää38:02+6:24
8.Koistinen KaiSipoo38:31+6:53
9.Valtee PerttiKerava39:19+7:41
10.Gustafsson DanielSipoo39:36+7:58
11.Sirola RistoTuusula43:33+11:55
12.Peltonen PekkaMäntsälä43:49+12:11
13.Rosenblad RailaMäntsälä44:39+13:01
14.Hautala Suvi-MariaJärvenpää45:08+13:30
15.Holmström SamuliSipoo46:28+14:50
15.Kuitunen SannaJärvenpää46:28+14:50
17.Häyhä TainaPornainen47:21+15:43
18.Latvasto ErkkiHelsinki48:38+17:00
19.Koliseva EskoTuusula48:48+17:10
20.Räihä PerttiJärvenpää49:07+17:29
21.Partanen HarriVantaa50:36+18:58
22.Wik-Portin KarenEspoo51:01+19:23
23.Kuussaari MikkoSipoo51:23+19:45
24.Holappa PaavoJärvenpää52:54+21:16
25.Vuorio OlaviPalo53:13+21:35
26.Määttä MicoSipoo53:26+21:48
27.Sepponen RaijaJärvenpää54:23+22:45
28.Koskinen LinusSipoo56:15+24:37
29.Ylitalo MarjoKerava57:01+25:23
30.Parkkinen PenttiJärvenpää57:33+25:55
31.Kong FrankHelsinki59:36+27:58
32.Rönn RalfPorvoo1:01:32+29:54
33.Hautakangas HeidiVantaa1:01:33+29:55
33.Karvinen KimmoVantaa1:01:33+29:55
35.Sjöholm AndersSipoo1:02:24+30:46
36.Salminen KaiJärvenpää1:04:50+33:12
37.Tiainen SariTuusula1:09:48+38:10
37.Tiainen JanneTuusula1:09:48+38:10
39.Tanskanen TuuliaHelsinki1:11:07+39:29
40.Allén KirsiKerava1:13:24+41:46
41.Paikkala JarmoHelsinki1:16:09+44:31
42.Petjakko VeijoKerava1:16:27+44:49
43.Salonen SeppoHelsinki1:18:05+46:27
44.Pekkarinen EilaKerava1:18:27+46:49
45.Reponen JoukoJärvenpää1:18:59+47:21
46.Reponen SirpaJärvenpää1:19:21+47:43
47.Hopponen TarjaKerava1:21:10+49:32
48.Lainas PipsaSipoo1:21:14+49:36
49.Holmström SirpaSipoo1:21:16+49:38
50.Ijas JohannesVantaa1:26:20+54:42
51.Sirainen JormaKerava1:29:39+58:01
52.Ketola RiittaSipoo1:43:15+1:11:37
53.Tynkkynen VirpiJärvenpää1:43:19+1:11:41
54.Tynkkynen AlisaJärvenpää1:43:23+1:11:45
55.Koskinen FridaSipoo1:44:03+1:12:25
56.Tuupanen VäinöJärvenpää1:48:09+1:16:31
Alden-Nieminen HelenaSipooEi aikaa
Avellan LeenaHelsinkiEi aikaa
Ge YangKiinaEi aikaa
Hakkarainen MattiSipooEi aikaa
Hautala IrmeliJärvenpääEi aikaa
Honkasalo OssiKeravaEi aikaa
Juutilainen JuhaniKeravaEi aikaa
Kolunkulma MerjaJärvenpääEi aikaa
Leivo JimiKeravaEi aikaa
Lind UskoNurmijärviEi aikaa
Ollila AinoHelsinkiEi aikaa
Pirjola VesaMäntsäläEi aikaa
Pohtala NiiloKeravaEi aikaa
Pullinen ReijoJärvenpääEi aikaa
Sainio PerttiMäntsäläEi aikaa
Tuokkola JettaTuusulaEi aikaa
Turto MiiaJärvenpääEi aikaa
Vanhala ToivoVantaaEi aikaa
Vapaniemi Jukka-PekkaTuusulaEi aikaa
Vehmanen MarjattaKeravaEi aikaa
Viitanen RistoTuusulaEi aikaa

7 5 3H POLKU 1.5

Polkusuunnistus : 1,7 km

Osallistui: 13

SijaNimiKotipaikkaTulosEro
1.Muukkonen SaanaKerava50:41
2.Määttä SissiSipoo52:21+1:40
3.Määttä MattisSipoo52:24+1:43
4.Hänninen NeaJärvenpää55:57+5:16
5.Koskinen RubenSipoo1:07:00+16:19
6.Säynätjoki EllaSipoo1:09:23+18:42
7.Alm RaimoJärvenpää1:16:06+25:25
Harjuhahto ArttuTuusulaEi aikaa
Harjuhahto ElinaTuusulaEi aikaa
Kuoremäki MikkoTuusulaEi aikaa
Lindström AbbieJärvenpääEi aikaa
Pellinen UrhoHeinolaEi aikaa
Sarkki SirkkaMäntsäläEi aikaa

Tulostiedosto: Tulokset1607_2

Väliajat: Valiajat0716_2

Reittihärveli: Reittihärvelissä

Lisätietoja tapahtuman yhteyshenkilöltä Aino Juslén, 050 561 4154


KU-rastit 17.6.2020, Martinkylä, Sipoo [Tulokset_KU1706]

Seiska

Osallistui: 14

SijaNimiSeuraTulosEro
1.Jääskeläinen HenryHelsinki59:09
2.Sirola TimoTuusula1:00:08+59
3.Muukkonen TopiasKerava1:04:03+4:54
4.Talvitie MikkoKerava1:07:30+8:21
5.Jokmokson LeifHelsinki1:14:18+15:09
6.Ådahl MagnusSipoo1:19:05+19:56
7.Taavitsainen MikaKerava1:19:27+20:18
8.Haapa-aho JarkkoKerava1:26:00+26:51
9.Seppälä KariJärvenpää1:40:28+41:19
10.Jarva KaisaTuusula1:41:52+42:43
11.Pajarinen PirjoSipoo2:02:22+1:03:13
12.Rautakorpi RistoSipoo2:02:56+1:03:47
13.Leskinen JuhaSipoo2:04:37+1:05:28
Nuuttila MarkusJärvenpääEi aikaa

Vitonen

Osallistui: 28

SijaNimiSeuraTulosEro
1.Härö JuhaTuusula1:00:33
2.Salin AkseliHelsinki1:00:39+6
3.Launonen LauriJärvenpää1:03:29+2:56
4.Koivisto VesaJärvenpää1:04:43+4:10
5.Valtonen ErkkiJärvenpää1:06:13+5:40
6.Kytömäki KatriJärvenpää1:08:25+7:52
7.Kostamo MikkoJärvenpää1:09:17+8:44
8.Kytömäki AapoJärvenpää1:09:59+9:26
9.Timonen JariKerava1:10:12+9:39
10.Svärd RunePorvoo1:10:38+10:05
11.Paavola AriKerava1:15:03+14:30
12.Myllys AnttiTuusula1:17:01+16:28
13.Koivula KimmoTuusula1:18:28+17:55
14.Ylirisku PasiSipoo1:19:51+19:18
15.Haapalainen JussiKerava1:23:01+22:28
16.Ylirisku HenrikaSipoo1:24:04+23:31
17.Ingman RobertSipoo1:30:02+29:29
18.Patanen TapioJärvenpää1:30:41+30:08
19.Ahlqvist KristiinaMäntsälä1:45:05+44:32
20.Salminen Hanna-MariaKerava1:52:37+52:04
21.Tolppi LasseKerava1:52:56+52:23
Hintsala JuhaKeravaEi aikaa
Ikonen JoukoTuusulaEi aikaa
Kytömäki MarkoJärvenpääEi aikaa
Salin TimoHelsinkiEi aikaa
Talgren JanneJärvenpääEi aikaa
Valonen EijaTuusulaEi aikaa
Viljamaa JanneKeravaEi aikaa

Vaativa kolmonen

Osallistui: 51

SijaNimiSeuraTulosEro
1.Koivisto AnttonJärvenpää42:00
2.Hilvenius TapaniKerava43:09+1:09
3.Vapaniemi Jukka-PekkaTuusula45:42+3:42
4.Liitiäinen ReijoPornainen50:41+8:41
5.Lindqvist RoySipoo54:32+12:32
6.Virkkunen JormaSipoo59:36+17:36
7.Järviölä ToniSipoo1:00:54+18:54
8.Honkaniemi JennySipoo1:04:08+22:08
9.Wik-Portin KarenEspoo1:04:11+22:11
10.Ahlqvist HannuMäntsälä1:05:17+23:17
11.Lindqvist ChristerSipoo1:08:22+26:22
12.Riikonen HeimoPorvoo1:09:16+27:16
13.Meyer LarsMäntsälä1:10:24+28:24
14.Wickholm RogerSipoo1:11:07+29:07
15.Ekholm HansPorvoo1:12:09+30:09
16.Karvinen JarmoKerava1:18:20+36:20
17.Jehkonen TeemuJärvenpää1:19:44+37:44
18.Erkkilä JariJärvenpää1:19:54+37:54
19.Jehkonen PetriKerava1:20:05+38:05
20.Salminen KaiJärvenpää1:27:04+45:04
21.Koistinen KaiSipoo1:27:18+45:18
22.Hirsimäki ReijoKerava1:27:30+45:30
23.Laurila LeoSipoo1:28:26+46:26
24.Laurila MarjaSipoo1:28:57+46:57
25.Rönn RalfPorvoo1:32:39+50:39
26.Piesanen AnnimariaJärvenpää1:33:45+51:45
27.Pekkarinen EilaKerava1:39:22+57:22
28.Martikainen HannuJärvenpää1:42:07+1:00:07
29.Mikkola RitvaJärvenpää1:42:13+1:00:13
30.Petjakko VeijoKerava1:49:16+1:07:16
31.Jumppanen HeimoVantaa1:50:54+1:08:54
32.Nyyssönen AriKerava1:56:30+1:14:30
33.Ruotsalainen VirpiKerava1:56:38+1:14:38
34.Hallikainen TiinaKerava2:12:43+1:30:43
35.Ylitalo MarjoKerava2:12:44+1:30:44
36.Mattinen RaimoEspoo2:15:42+1:33:42
Allén KirsiKeravaEi aikaa
Hakkarainen MattiSipooEi aikaa
Holappa PaavoJärvenpääEi aikaa
Hänninen InkaEi aikaa
Hänninen NeaJärvenpääEi aikaa
Järvinen JormaKeravaEi aikaa
Kauranne SannaHelsinkiEi aikaa
Kuosmanen TeijoVantaaEi aikaa
Lousio SannaSipooEi aikaa
Pohtala NiiloKeravaEi aikaa
Sainio PerttiKeravaEi aikaa
Saleva MikkoTuusulaEi aikaa
Tynkkynen AlisaJärvenpääEi aikaa
Tynkkynen VirpiJärvenpääEi aikaa
Viitanen RistoTuusulaEi aikaa

Helppo kolmonen

Osallistui: 20

SijaNimiSeuraTulosEro
1.Sirola RistoTuusula45:46
2.Holmström SamuliSipoo53:34+7:48
3.Gustafsson DanielSipoo58:38+12:52
4.Juvankoski JukkaJärvenpää1:00:45+14:59
5.Lainas PipsaSipoo1:04:21+18:35
6.Holmström SirpaSipoo1:04:27+18:41
7.Aroniitty MikkoSipoo1:09:12+23:26
8.Reponen JoukoJärvenpää1:14:15+28:29
9.Alm RaimoJärvenpää1:55:29+1:09:43
Aroniitty EetuSipooEi aikaa
Grönroos MariaSipooEi aikaa
Honkasalo OssiKeravaEi aikaa
Immonen JanneSipooEi aikaa
Katajala PiaKeravaEi aikaa
Kauppi Piia-NooraTuusulaEi aikaa
Koivisto LuukasJärvenpääEi aikaa
Kytömäki EskoJärvenpääEi aikaa
Reponen SirpaJärvenpääEi aikaa
Ronkainen SannaVantaaEi aikaa
Toikkanen AnnaTuusulaEi aikaa

Polkusuunnistus

Osallistui: 4

SijaNimiSeuraTulosEro
Valtonen KristaJärvenpääEi aikaa
Valtonen SylviJärvenpääEi aikaa
Valtonen EdvinJärvenpääEi aikaa
Valtonen KlaraJärvenpääEi aikaa

Väliajat_KU1706

Reittihärveli pitäisi löytymän tässä linkissä.