Tulokset
Online-tulospalvelun osoite on:
http://online4.tulospalvelu.fi/tulokset/fi/2017_sherwood/
Rastiväliajat on julkaistu oheisen tulosluettelon lopussa (html-tiedostoissa).
Kuntosuunnistuksen tulokset lopussa.
Sherwood Sprintin reittihärveli on käytettävissä ja täytettävissä tässä osoitteessa. Molemmista vaiheista erikseen:
Vaihe 1: http://www.reitinvalinta.net/keskarit/cgi-bin/reitti.cgi?act=map&id=108
Vaihe 2: http://www.reitinvalinta.net/keskarit/cgi-bin/reitti.cgi?act=map&id=110
H21 : 3,0 + 4,1 km
Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 3
1. | 19 | Kaario Otto | Suunta Jyväskylä | 32:36 | 2. | 14:55 | 2. | 17:41 |
2. | 3 | Pöyhönen Petja | Rastikarhut | 34:06 | 2. | 15:26 | 6. | 18:40 |
3. | 7 | Taivainen Juho-Matti | Pellon Ponsi | 34:28 | 4. | 16:15 | 3. | 18:13 |
4. | 15 | Kuva Lassi | Rastivarsat | 34:39 | 7. | 16:18 | 4. | 18:21 |
5. | 16 | Solonen Joni | Lahden Suunnistajat-37 | 35:53 | 8. | 16:48 | 7. | 19:05 |
6. | 11 | Väänänen Heikki | Pihkaniskat | 36:14 | 4. | 16:05 | 12. | 20:09 |
7. | 10 | Kuutti Veli-Pekka | Espoon Akilles | 36:18 | 5. | 17:03 | 8. | 19:15 |
8. | 17 | Vuorinen Lauri | Vehkalahden Veikot | 36:46 | 11. | 17:15 | 11. | 19:31 |
9. | 14 | Ketolainen Juha-Ville | Helsingin Suunnistajat | 36:50 | 12. | 17:26 | 9. | 19:24 |
10. | 20 | Rantala Valtteri | Lahden Suunnistajat-37 | 37:04 | 13. | 18:30 | 5. | 18:34 |
11. | 5 | Pakkanen Ville | Espoon Akilles | 44:33 | 6. | 21:46 | 13. | 22:47 |
12. | 18 | Tolvanen Leo | Pihkaniskat | 45:12 | 14. | 20:57 | 14. | 24:15 |
13. | 2 | Pääkkönen Joonas | OK Trian | 50:35 | 6. | 22:22 | 15. | 28:13 |
12 | Kulagin Artur | Helsingin Suunnistajat | 2. | 15:11 | Hyl. | |||
8 | Niskanen Teemu | Lahden Suunnistajat-37 | 1. | 15:13 | Hyl. | |||
4 | Mikander Christopher | OK Trian | 5. | 17:07 | Hyl. | |||
6 | Seppänen Kari-Pekka | Rastikarhut | Hyl. | 10. | 19:28 | |||
13 | Lahtinen Tuomo | Lahden Suunnistajat-37 | Hyl. | 1. | 16:51 |
H35 : 2,4 + 3,6 km
Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 26 | Välikorpi Jari | Rasti-Kurikka | 32:30 | 1. | 14:51 | 1. | 17:39 |
2. | 25 | Raute Kaj | Suomusjärven Sisu | 34:23 | 1. | 15:25 | 2. | 18:58 |
3. | 24 | Matilainen Juha | Lahden Suunnistajat-37 | 34:58 | 3. | 15:44 | 3. | 19:14 |
4. | 23 | Lahtinen Ismo | Otaniemen Jyllääjät | 39:29 | 4. | 17:44 | 4. | 21:45 |
H40 : 2,4 + 3,6 km
Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 36 | Mäkelä Tomi | Pihkaniskat | 32:06 | 2. | 14:50 | 1. | 17:16 |
2. | 34 | Leppänen Kristian | Lahden Suunnistajat-37 | 36:46 | 3. | 17:30 | 2. | 19:16 |
3. | 33 | Vainio Mikko | Koovee | 41:57 | 6. | 20:33 | 4. | 21:24 |
4. | 31 | Maronen Mikke | Lynx | 42:10 | 3. | 19:49 | 5. | 22:21 |
5. | 29 | Repo Juuso | Espoon Suunta | 42:20 | 3. | 21:32 | 3. | 20:48 |
6. | 30 | Hämäläinen Petri | Pihkaniskat | 43:01 | 2. | 19:25 | 6. | 23:36 |
7. | 35 | Kantelinen Teemu | Hyvinkään Rasti | 46:53 | 6. | 20:52 | 7. | 26:01 |
H45 : 2,4 + 3,2 km
Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 1
1. | 41 | Salo Mikael | OK Trian | 29:31 | 3. | 13:35 | 1. | 15:56 |
2. | 39 | Pavilainen Alexei | Hämeenlinnan Suunnistajat | 30:25 | 1. | 13:31 | 2. | 16:54 |
3. | 47 | Tala Tuomas | Helsingin Suunnistajat | 31:09 | 5. | 13:47 | 3. | 17:22 |
4. | 49 | Illaru Tõnu | Peräkylän Ponnistus | 33:28 | 8. | 15:28 | 4. | 18:00 |
5. | 46 | Lehtimäki Harri | Reilut Miehet Havumetsien | 33:43 | 7. | 14:57 | 5. | 18:46 |
6. | 45 | Uusitalo Tero | Espoon Akilles | 34:06 | 6. | 14:24 | 9. | 19:42 |
7. | 40 | Tilli Juha | Lynx | 34:17 | 5. | 15:30 | 6. | 18:47 |
8. | 48 | Näpänkangas Mika | Suunta Jyväskylä | 36:28 | 10. | 17:39 | 7. | 18:49 |
42 | Pulli Antero | Rajamäen Rykmentti | 2. | 13:16 | Hyl. | |||
44 | Maasilta Tommi | Rastivarsat | Ei läht. | 8. | 19:20 | |||
43 | Isoherranen Sami | Lynx | Hyl. | Ei läht. |
H50 : 2,4 + 3,2 km
Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 1
1. | 55 | Hakulinen Pekka | Espoon Suunta | 33:55 | 1. | 14:43 | 1. | 19:12 |
2. | 58 | Kulmala Mika | Rajamäen Rykmentti | 34:30 | 2. | 14:44 | 2. | 19:46 |
3. | 62 | Numminen Hannu | Espoon Akilles | 37:20 | 4. | 16:36 | 5. | 20:44 |
4. | 54 | Selin Tommy | Espoon Akilles | 37:40 | 2. | 17:19 | 4. | 20:21 |
5. | 56 | Nyman Jörgen | OK Raseborg | 38:59 | 8. | 18:42 | 3. | 20:17 |
6. | 59 | Hietanen Ari | Kuusankosken Urheiluseura | 39:07 | 4. | 16:59 | 7. | 22:08 |
7. | 57 | Söderström Martin | Helsingin Suunnistajat | 40:17 | 7. | 18:57 | 6. | 21:20 |
8. | 53 | Lahtinen Jari | Itä-Hämeen Rasti | 40:44 | 3. | 18:25 | 8. | 22:19 |
9. | 52 | Ijas Markku | Hyvinkään Rasti | 44:43 | 4. | 20:29 | 9. | 24:14 |
10. | 61 | Launis Kasperi | Raisu Lumous | 55:57 | 11. | 23:59 | 10. | 31:58 |
60 | Nietosjärvi Tommi | Pihkaniskat | 3. | 15:50 | Hyl. |
H55 : 2,3 + 3,2 km
Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 66 | Routsi Jyrki | Hiisirasti | 30:21 | 1. | 13:10 | 1. | 17:11 |
2. | 68 | Kukkola Pauli | Siilin Rasti | 32:41 | 2. | 14:07 | 2. | 18:34 |
3. | 71 | Reinikka Kenneth | Hyvinkään Rasti | 37:48 | 4. | 16:39 | 3. | 21:09 |
4. | 70 | Puustinen Tuomo | Pihkaniskat | 38:17 | 3. | 16:01 | 5. | 22:16 |
5. | 69 | Vuorinen Hannu | Kymin Suunnistajat | 41:10 | 6. | 19:57 | 4. | 21:13 |
6. | 65 | Liukkonen Juha | Hiidenkiertäjät | 41:49 | 3. | 19:24 | 6. | 22:25 |
H60 : 2,3 + 3,2 km
Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 1
1. | 74 | Malinen Jouko | Helsingin Suunnistajat | 35:46 | 1. | 15:23 | 2. | 20:23 |
2. | 82 | Lind Sune | IK Falken | 39:23 | 3. | 16:38 | 3. | 22:45 |
3. | 81 | Hyppänen Timo | Etelä-Kymen Suunnistajat | 40:13 | 6. | 22:05 | 1. | 18:08 |
4. | 80 | Hakola Martti | Riihimäen Suunnistajat | 42:58 | 5. | 20:09 | 4. | 22:49 |
5. | 79 | Forsström Ove | OK Raseborg | 47:47 | 2. | 16:23 | 7. | 31:24 |
6. | 77 | Svärd Rune | OK Trian | 48:18 | 3. | 18:40 | 6. | 29:38 |
7. | 76 | Ojapalo Ilkka | Rajamäen Rykmentti | 51:27 | 8. | 28:25 | 5. | 23:02 |
8. | 78 | Ahlqvist Hannu | Raisu Lumous | 1:00:01 | 8. | 27:26 | 8. | 32:35 |
75 | Kapanen Jarmo | Riihimäen Suunnistajat | Hyl. | Hyl. |
H65 : 2,2 + 3,1 km
Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 100 | Turku Vesa | Helsingin Suunnistajat | 39:25 | 1. | 16:30 | 2. | 22:55 |
2. | 99 | Alexandersson Yngve | Närpes OK | 42:38 | 2. | 17:50 | 5. | 24:48 |
3. | 96 | Karhumäki Lauri | Pihkaniskat | 42:40 | 5. | 19:31 | 3. | 23:09 |
4. | 90 | Turunen Erkki | Suunta-Sepot | 45:32 | 11. | 23:43 | 1. | 21:49 |
5. | 91 | Pusa Raimo | Oriveden Ponnistus | 46:26 | 1. | 19:08 | 9. | 27:18 |
6. | 95 | Uljas Risto | Rasti-Jyry | 47:41 | 1. | 18:49 | 12. | 28:52 |
7. | 92 | Terävä Seppo | XYZ | 49:15 | 3. | 21:48 | 10. | 27:27 |
8. | 87 | Hotti Reino | Helsingin Suunnistajat | 50:33 | 1. | 21:09 | 14. | 29:24 |
9. | 94 | Harju Hannu | Espoon Suunta | 51:20 | 10. | 22:48 | 11. | 28:32 |
10. | 85 | Parviainen Martti | XYZ | 52:48 | 1. | 22:33 | 15. | 30:15 |
11. | 84 | Laine Jaakko | Helsingin Suunnistajat | 53:18 | 10. | 23:00 | 16. | 30:18 |
12. | 93 | Tolvanen Harri | Pihkaniskat | 54:27 | 12. | 28:41 | 7. | 25:46 |
13. | 86 | Niemi Ilkka | Espoon Suunta | 1:10:29 | 14. | 41:21 | 13. | 29:08 |
14. | 98 | Ryynänen Jorma | Pihkaniskat | 1:12:40 | 13. | 39:36 | 17. | 33:04 |
89 | Sane Kari | Helsingin Suunnistajat | Ei läht. | 4. | 23:42 | |||
88 | Väätäinen Seppo | Espoon Suunta | Hyl. | 8. | 26:05 | |||
97 | Kataja Lasse | Suomusjärven Sisu | Hyl. | 6. | 25:06 |
H70 : 2,2 + 3,1 km
Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 111 | Peltola Timo | MS Parma | 39:17 | 3. | 17:17 | 1. | 22:00 |
2. | 105 | Pajala Tauno | Espoon Suunta | 40:12 | 1. | 16:36 | 2. | 23:36 |
3. | 108 | Liitiäinen Reijo | OK Trian | 45:10 | 4. | 20:33 | 3. | 24:37 |
4. | 112 | Hyvönen Eero | Porvoon Urheilijat | 48:17 | 5. | 21:02 | 5. | 27:15 |
5. | 109 | Reinikainen Pentti | Rasti-Jyry | 52:04 | 6. | 26:03 | 4. | 26:01 |
6. | 113 | Mäkinen Matti | Mesikämmenet | 58:24 | 6. | 25:18 | 10. | 33:06 |
7. | 106 | Rajamäki Jussi | Helsingin Suunnistajat | 59:20 | 7. | 28:23 | 8. | 30:57 |
8. | 104 | Lehtonen Matti | Pieksämäen Veikot | 1:05:59 | 8. | 34:09 | 9. | 31:50 |
9. | 116 | Jylhä Keijo | Jämsän Retki-Veikot | 1:08:10 | 9. | 30:30 | 12. | 37:40 |
10. | 114 | Laine Eero | Rasti-Vihti | 1:13:46 | 11. | 44:07 | 7. | 29:39 |
103 | Inkinen Paavo | Rasti-Jyry | 1. | 16:42 | Ei läht. | |||
110 | Hartikainen Pertti S. | Riihimäen Suunnistajat | Kesk. | 11. | 33:42 | |||
115 | Lampi Eero | Päijät-Rasti | Hyl. | 13. | 38:46 | |||
107 | Luoma Simo | Pihkaniskat | Hyl. | 6. | 29:21 |
H75 : 1,9 + 3,1 km
Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 122 | Hämäläinen Reijo | Pihkaniskat | 53:46 | 1. | 22:57 | 1. | 30:49 |
2. | 120 | Lainema Matti | MS Parma | 1:09:48 | 2. | 31:46 | 2. | 38:02 |
3. | 119 | Kuokkanen Kari | Pihkaniskat | 1:27:35 | 3. | 38:51 | 3. | 48:44 |
H18 : 2,4 + 3,6 km
Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 132 | Kinnunen Valtteri | Mäntsälän Urheilijat | 32:47 | 1. | 15:12 | 1. | 17:35 |
131 | Lamberg Benjamin | Espoon Suunta | Hyl. | 2. | 19:53 |
H16 : 2,4 + 3,2 km
Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 2
1. | 147 | Donner Jonny | OK77 | 29:58 | 1. | 12:39 | 2. | 17:19 |
2. | 141 | Uusitalo Topias | Espoon Suunta | 29:59 | 1. | 12:50 | 1. | 17:09 |
3. | 144 | Salo Kristian | OK Trian | 32:03 | 3. | 14:19 | 3. | 17:44 |
4. | 140 | Laakso Ilari | Rajamäen Rykmentti | 34:52 | 3. | 15:15 | 7. | 19:37 |
5. | 138 | Sorsa Antti | Espoon Suunta | 35:08 | 2. | 15:41 | 5. | 19:27 |
6. | 143 | Paavola Eetu | SK Uusi | 35:30 | 6. | 16:15 | 4. | 19:15 |
7. | 135 | Maronen Matias | Lynx | 37:09 | 2. | 17:38 | 6. | 19:31 |
8. | 145 | Leiniö Juho | Helsingin Suunnistajat | 37:59 | 8. | 17:11 | 8. | 20:48 |
9. | 137 | Kuusivaara Joonas | Espoon Akilles | 55:47 | 9. | 24:36 | 10. | 31:11 |
136 | Tiainen Olli | Espoon Suunta | 1. | 14:01 | Hyl. | |||
146 | Määttälä Mikko | Espoon Suunta | 10. | 17:53 | Hyl. | |||
139 | Jacobsson Oskari | SK Uusi | Hyl. | 9. | 26:06 | |||
142 | Riiheläinen Juuso | OK77 | Hyl. | Ei läht. |
H14 : 1,9 + 2,5 km
Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 2
1. | 153 | Donner Jesper | OK77 | 23:44 | 1. | 11:05 | 1. | 12:39 |
2. | 156 | Ruuskanen Tuomas | Mäntsälän Urheilijat | 26:01 | 2. | 12:39 | 3. | 13:22 |
3. | 158 | Vaherlehto Eemi | Espoon Akilles | 26:29 | 2. | 12:01 | 4. | 14:28 |
4. | 152 | Salomäki Jaakko | SK Uusi | 31:18 | 6. | 18:00 | 2. | 13:18 |
5. | 154 | Koivisto Mikael | SK Uusi | 31:38 | 3. | 15:54 | 6. | 15:44 |
6. | 157 | Kytömäki Aapo | SK Uusi | 33:47 | 4. | 13:02 | 7. | 20:45 |
7. | 161 | Jacobsson Emil | SK Uusi | 34:44 | 9. | 19:36 | 5. | 15:08 |
8. | 151 | Nuottajärvi Veeti | OK Trian | 37:20 | 2. | 15:55 | 8. | 21:25 |
150 | Leiniö Iikka | Helsingin Suunnistajat | 3. | 16:56 | Hyl. | |||
155 | Korento Benjamin | OK77 | 9. | 22:23 | Hyl. |
H12 : 1,6 + 1,8 km
Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 3
1. | 164 | Meuronen Joonas | Helsingin Suunnistajat | 23:36 | 1. | 12:43 | 2. | 10:53 |
2. | 176 | Malmberg Vilho | Helsingin Suunnistajat | 24:12 | 2. | 13:30 | 1. | 10:42 |
3. | 163 | Ruusu Rasmus | Espoon Suunta | 26:13 | 2. | 13:44 | 5. | 12:29 |
4. | 166 | Nuottajärvi Elias | OK Trian | 28:54 | 3. | 15:36 | 6. | 13:18 |
5. | 167 | Hiisilä Hannes | Espoon Suunta | 29:52 | 4. | 17:38 | 4. | 12:14 |
6. | 168 | Haara Eino | Helsingin Suunnistajat | 31:49 | 4. | 16:49 | 9. | 15:00 |
7. | 169 | Vuorensyrjä Aksu | Kalvolan Keihäs | 32:18 | 6. | 18:26 | 7. | 13:52 |
8. | 174 | Tiainen Antti | Espoon Suunta | 33:46 | 10. | 19:34 | 8. | 14:12 |
9. | 172 | Ketolainen Aaron | Helsingin Suunnistajat | 35:29 | 5. | 17:26 | 11. | 18:03 |
10. | 171 | Nikkinen Hannes | Hiidenkiertäjät | 42:07 | 11. | 24:49 | 10. | 17:18 |
170 | Kytömäki Esko | SK Uusi | 5. | 17:28 | Hyl. | |||
175 | Liski Lucas | OK Trian | 11. | 21:24 | Hyl. | |||
173 | Hyvärilä Touko | Hyvinkään Rasti | 13. | 26:46 | Hyl. | |||
165 | Maronen Markus | Lynx | Hyl. | 3. | 11:14 |
H10 : 1,2 + 1,4 km
Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 181 | Hellstedt Oliver | Lynx | 19:21 | 1. | 9:45 | 1. | 9:36 |
2. | 179 | Näpänkangas Olli | Suunta Jyväskylä | 26:20 | 2. | 14:12 | 3. | 12:08 |
3. | 184 | Isoherranen Antti | Lynx | 26:24 | 3. | 15:21 | 2. | 11:03 |
4. | 182 | Kantelinen Leevi | Hyvinkään Rasti | 32:21 | 3. | 15:30 | 4. | 16:51 |
5. | 180 | Husu Aleksi | Hiidenkiertäjät | 55:35 | 5. | 28:03 | 5. | 27:32 |
D21 : 2,6 + 3,6 km
Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 188 | Oksanen Emmi | Siilin Rasti | 42:38 | 1. | 20:52 | 1. | 21:46 |
189 | Kippilä My | OK Trian | Hyl. | 2. | 24:11 |
D35 : 2,4 + 3,2 km
Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 192 | Luhtala Johanna | Someron Esa | 40:48 | 1. | 17:53 | 3. | 22:55 |
2. | 193 | Hartonen Anne | Rajamäen Rykmentti | 42:43 | 2. | 20:46 | 2. | 21:57 |
3. | 195 | Oinonen Lotta | Pihkaniskat | 44:55 | 3. | 24:44 | 1. | 20:11 |
194 | Ali-Rekola Anne | Tuusulan Voima-Veikot | Hyl. | 4. | 25:30 | |||
196 | Nieminen Outi | Rajamäen Rykmentti | Hyl. | Ei läht. |
D40 : 2,3 + 3,2 km
Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 1
1. | 205 | Kulmala Päivi | Rajamäen Rykmentti | 34:03 | 1. | 14:28 | 1. | 19:35 |
2. | 203 | Nuottajärvi Sanna | OK Trian | 34:58 | 1. | 14:52 | 3. | 20:06 |
3. | 199 | Pekkala Sini | Espoon Suunta | 35:03 | 1. | 14:56 | 4. | 20:07 |
4. | 204 | Kyckling Katja | Lynx | 35:09 | 4. | 15:30 | 2. | 19:39 |
5. | 200 | Laine Matilda | Rasti-Vihti | 44:58 | 5. | 19:41 | 5. | 25:17 |
202 | Kilpinen-Suurnäkki Heidi | Kuusankosken Urheiluseura | 5. | 17:36 | Hyl. |
D45 : 2,2 + 3,1 km
Lähti: 7, Keskeytti: 1, Hylätty: 0
1. | 210 | Pulli Tessa | Rastivarsat | 36:23 | 1. | 15:47 | 1. | 20:36 |
2. | 207 | Karppinen Riikka | Espoon Akilles | 38:14 | 1. | 16:38 | 2. | 21:36 |
3. | 211 | Torp-Donner Heidi | OK77 | 41:36 | 3. | 17:47 | 3. | 23:49 |
4. | 213 | Tilli Virpi | Lynx | 44:14 | 4. | 19:06 | 4. | 25:08 |
5. | 209 | Oja Iina | Pihkaniskat | 48:26 | 4. | 20:19 | 6. | 28:07 |
6. | 208 | Tupitsa Sari | Rasti E4 | 49:53 | 6. | 24:09 | 5. | 25:44 |
212 | Tervo-Rantakokko Tiina | Helsingin Suunnistajat | 7. | 26:30 | Kesk. |
D50 : 2,2 + 3,1 km
Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 219 | Vierikko Annamari | Helsingin Suunnistajat | 34:37 | 1. | 14:57 | 1. | 19:40 |
2. | 218 | Hokajärvi Anja-Riitta | Pihkaniskat | 40:01 | 2. | 17:10 | 2. | 22:51 |
3. | 217 | Hietanen Pia | Kuusankosken Urheiluseura | 41:05 | 2. | 17:55 | 3. | 23:10 |
4. | 216 | Hakulinen Paula | Espoon Suunta | 52:10 | 4. | 23:35 | 4. | 28:35 |
D55 : 1,9 + 3,1 km
Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 1
1. | 223 | Kallio Arja | Riihimäen Suunnistajat | 46:37 | 1. | 20:23 | 1. | 26:14 |
222 | Lahtinen Terttu | Itä-Hämeen Rasti | 2. | 21:21 | Hyl. |
D60 : 1,9 + 3,1 km
Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 227 | Illaru Sinikka | Peräkylän Ponnistus | 44:11 | 1. | 19:31 | 1. | 24:40 |
2. | 228 | Forsström Rita | OK Raseborg | 46:46 | 1. | 18:33 | 3. | 28:13 |
3. | 229 | Ojapalo Anneli | Rajamäen Rykmentti | 51:20 | 4. | 23:42 | 2. | 27:38 |
4. | 230 | Ahlqvist Kristiina | Raisu Lumous | 56:19 | 3. | 23:30 | 5. | 32:49 |
5. | 226 | Turunen Päivi-Kaarina | Suunta-Sepot | 1:00:02 | 5. | 27:35 | 4. | 32:27 |
D65 : 1,8 + 2,8 km
Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 234 | Turku Kaija | Helsingin Suunnistajat | 50:11 | 1. | 21:00 | 2. | 29:11 |
233 | Luoma Helena | Pihkaniskat | Hyl.es. | 1. | 28:48 |
D70 : 1,8 + 2,8 km
Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 242 | Karvinen Tuulikki | Helsingin Suunnistajat | 44:29 | 1. | 18:23 | 1. | 26:06 |
2. | 241 | Tanska Eeva | Espoon Suunta | 46:32 | 2. | 19:25 | 2. | 27:07 |
3. | 240 | Torp Tytti | Helsingin Suunnistajat | 50:09 | 3. | 20:32 | 3. | 29:37 |
4. | 238 | Paatero Leena | Espoon Suunta | 53:56 | 1. | 22:22 | 4. | 31:34 |
5. | 237 | Rajamäki Vuokko | Helsingin Suunnistajat | 1:17:39 | 5. | 42:03 | 5. | 35:36 |
239 | Kuutti Kirsti | Perttelin Peikot | Hyl. | 6. | 37:45 |
D20 : 2,4 + 3,2 km
Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 251 | Roininen Essi | Helsingin Suunnistajat | 39:17 | 1. | 17:14 | 1. | 22:03 |
D18 : 2,3 + 3,2 km
Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 254 | Saalo Saara | SK Uusi | 40:13 | 2. | 19:48 | 1. | 20:25 |
2. | 256 | Tilli Henriikka | Lynx | 46:55 | 1. | 20:15 | 3. | 26:40 |
3. | 257 | Saalo Siiri | SK Uusi | 49:24 | 2. | 23:47 | 2. | 25:37 |
255 | Pernu Saara | Espoon Suunta | Hyl. | Ei läht. |
D16 : 1,9 + 3,1 km
Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 262 | Karjalainen Mikaela | Jämsän Retki-Veikot | 29:43 | 1. | 12:37 | 1. | 17:06 |
2. | 267 | Peura Kerttu | Espoon Suunta | 32:37 | 3. | 14:40 | 2. | 17:57 |
3. | 264 | Näpänkangas Elsa | Suunta Jyväskylä | 33:27 | 3. | 15:01 | 3. | 18:26 |
4. | 269 | Gullqvist Chira | OK Trian | 34:01 | 6. | 15:04 | 4. | 18:57 |
5. | 268 | Tala Emilia | Helsingin Suunnistajat | 34:22 | 2. | 14:31 | 6. | 19:51 |
6. | 271 | Tala Juulia | Helsingin Suunnistajat | 35:07 | 4. | 14:33 | 7. | 20:34 |
7. | 261 | Salonen Venla | Helsingin Suunnistajat | 35:17 | 2. | 14:31 | 8. | 20:46 |
8. | 263 | Mäkinen Sanni | Helsingin Suunnistajat | 35:40 | 5. | 16:39 | 5. | 19:01 |
9. | 260 | Latvala Matilda | SK Uusi | 37:42 | 3. | 15:58 | 9. | 21:44 |
10. | 270 | Malinen Hanna | SK Uusi | 38:14 | 9. | 16:23 | 10. | 21:51 |
11. | 265 | Tilli Pauliina | Lynx | 47:21 | 10. | 20:41 | 11. | 26:40 |
266 | Ketolainen Vilja | Helsingin Suunnistajat | 11. | 20:24 | Ei läht. |
D14 : 1,9 + 2,5 km
Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 274 | Karppinen Inari | Espoon Akilles | 24:49 | 1. | 12:19 | 2. | 12:30 |
2. | 279 | Isoherranen Salla | Lynx | 26:01 | 2. | 13:33 | 1. | 12:28 |
3. | 276 | Rantakokko Merianna | Helsingin Suunnistajat | 31:16 | 2. | 14:58 | 3. | 16:18 |
4. | 280 | Määttälä Fanni | Espoon Suunta | 36:19 | 4. | 17:54 | 4. | 18:25 |
5. | 275 | Miettinen Kiia | Pihkaniskat | 1:32:05 | 7. | 54:08 | 5. | 37:57 |
277 | Leppänen Nella | Lahden Suunnistajat-37 | 5. | 34:35 | Ei läht. | |||
278 | Pernu Iiris | Espoon Suunta | 6. | 51:05 | Ei läht. |
D12 : 1,6 + 1,8 km
Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 287 | Haapamäki Kerttu | Hyvinkään Rasti | 24:31 | 1. | 13:31 | 2. | 11:00 |
2. | 286 | Leppänen Jenni | Lahden Suunnistajat-37 | 25:56 | 1. | 13:58 | 3. | 11:58 |
3. | 285 | Nikkinen Saana | Hiidenkiertäjät | 28:02 | 2. | 15:00 | 4. | 13:02 |
4. | 283 | Tupitsa Milla | Helsingin Suunnistajat | 29:43 | 4. | 18:45 | 1. | 10:58 |
284 | Ruuskanen Senni | Mäntsälän Urheilijat | Hyl. | 5. | 16:53 |
D10 : 1,2 + 1,4 km
Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0
1. | 290 | Muukkonen Roosa | SK Uusi | 21:30 | 1. | 10:27 | 1. | 11:03 |
2. | 291 | Määttälä Senni | Espoon Suunta | 54:00 | 2. | 33:39 | 2. | 20:21 |
Väliajat1.HTML (214 kB) Ensimmäisen osakilpailun väliajat |
|
Väliajat2.HTML (254 kB) Toisen osakilpailun väliajat |
Sherwood Sprint kuntosuunnistuksen tulokset
1. Nurmela Heikki 16.31
2. Anastasia Routsi Helsinki 20.42 +4.10
3. Eveliina Muukkonen Kerava 22.08 +5.36
4. Holm Riikka 24.02 +7.30
5. Korento Leena 29.04 +12.32
6. Aku Ali-Rekola 29.56 +13.25
7. Risto Tiainen 31.15 +14.43
8. Hanna Putkuri Kerava 32.55 +16.24
9. Tuija Hakulinen 39.38 +23.07
10. Johanna Maaluoto 43.43 +27.11
11. Virna Pellikka 44.13 +27.41
12. Veijo Karila 48.20 +31.48
13. Miettinen Emilia Kerava 49.01 +32.29
14. Toivo Vanhala Vantaa 51.31 +34.59
15. Sari Onatsu 57.42 +41.11
16. Kaisa Ylinenpää 57.49 +41.17
17. Yliluoma Team 58.05 +41.34
18. Mikko Kuosmanen 1.09.54 +53.23
SherwK.htm (1 kB) Kuntosuunnistuksen tulokset |
|
SherwVA.htm (10 kB) Kuntosuunnistus: tilanne rasteilla ja rastiväliajat |