Uudenmaan alueen oravapolkukilpailu AOK 16.8.2017

Tulokset

Online tulokset: http://online4.tulospalvelu.fi/tulokset/fi/2017_aok/

Linkki emit-väliaikoihin löytyy sivun lopusta.

H8RR : 1,5 km

Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.48Kankaanpää MikkiEspoon Suunta16:02
2.47Vilska EemiRajamäen Rykmentti16:44+42
3.51Kuisma ArtturiRajamäen Rykmentti16:45+43
4.50Rintamäki PeetuPihkaniskat17:23+1:21
5.41Veikkola ViljamiEspoon Akilles17:43+1:41
6.40Multala AatosRajamäen Rykmentti18:40+2:38
7.42Pitkänen AarneRajamäen Rykmentti19:16+3:14
8.35Ryynänen JaakkoPihkaniskat19:24+3:22
9.49Varvikko AaroEspoon Akilles23:12+7:10
10.44Musse NaasirHelsingin Suunnistajat23:35+7:33
11.37Harjamäki SisuHelsingin Suunnistajat24:07+8:05
12.52Ryyppö TopiasHelsingin Suunnistajat27:04+11:02
13.45Kyytinen ElmoMäntsälän Urheilijat27:31+11:29
14.38Sundberg ValtteriLynx30:58+14:56
15.43Hilo KasperEspoon Suunta34:24+18:22
16.36Mjösund (U) RasmusMS Parma35:13+19:11
17.39Rintamäki SanttuPihkaniskat41:38+25:36

 

H10RR : 1,5 km

Lähti: 29, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.9Hellstedt OliverLynx12:07
2.18Isoherranen AnttiLynx14:01+1:54
3.29Kemppainen AarneEspoon Suunta14:02+1:55
4.21Mäkelä OnniLynx15:26+3:19
5.7Hahto ViliPihkaniskat16:26+4:19
6.8Vanhanen AapoEspoon Suunta16:46+4:39
7.1Leskinen EemeliLynx16:49+4:42
8.6Räty NiiloHelsingin Suunnistajat17:33+5:26
9.15Joensuu AapoHelsingin Suunnistajat17:34+5:27
10.26Kirves AnttiSK Uusi17:38+5:31
11.25Malmström PeetuRajamäen Rykmentti17:44+5:37
12.12Saranen MikaelHelsingin Suunnistajat18:02+5:55
13.10Malmström KaapoRajamäen Rykmentti18:19+6:12
14.19Veikkola EemilEspoon Akilles21:31+9:24
15.14Peltola OttoLynx23:21+11:14
16.13Vuorela SamuEspoon Akilles24:20+12:13
17.17Sormunen AlttiEspoon Suunta25:09+13:02
18.4Suni MikaelEspoon Suunta25:23+13:16
19.31Nyman EliasPihkaniskat25:54+13:47
20.20Laisev VjatseslavPihkaniskat26:26+14:19
21.2Hämäläinen SamuliRajamäen Rykmentti26:46+14:39
22.24Haara VäinöHelsingin Suunnistajat27:30+15:23
23.5Jacobsson EelisSK Uusi28:32+16:25
24.30Ristimäki EinoHelsingin Suunnistajat29:45+17:38
25.28Vuorensola TuomasLynx30:43+18:36
26.11Viero JuhoEspoon Suunta31:41+19:34
27.27Kosunen EskoHelsingin Suunnistajat33:23+21:16
28.22Juntunen AaroSK Uusi36:56+24:49
29.16Husu AleksiHiidenkiertäjät37:10+25:03

H12TR : 1,4 km

Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.90Veikkola MatiasEspoon Akilles16:18
2.87Musse SamiirHelsingin Suunnistajat18:08+1:50
3.85Ketolainen AaronHelsingin Suunnistajat19:10+2:52
4.81Rönty EeliEspoon Suunta19:50+3:32
5.88Kyckling VeikkaRastihaukat19:55+3:37
6.84Kallström RistoEspoon Suunta20:07+3:49
7.91Lamminmäki MarkusPihkaniskat21:12+4:54
8.83Sten AlvarPihkaniskat24:26+8:08
9.86Enqvist RasmusLynx26:15+9:57
10.82Salmela LeeviLynx41:38+25:20

 

H12 : 1,4 km

Lähti: 31, Keskeytti: 0, Hylätty: 3

 

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.128Packalén AntonLynx11:36
2.110Fritzen FlorianHiidenkiertäjät14:08+2:32
3.126Rintamäki EliasPihkaniskat14:13+2:37
4.129Ikola AapoHelsingin Suunnistajat14:25+2:49
5.130Ruusu RasmusEspoon Suunta14:38+3:02
6.122Kallela LenniHelsingin Suunnistajat14:41+3:05
7.121Peltola EemilLynx15:51+4:15
8.132Hiisilä HannesEspoon Suunta16:06+4:30
9.127Toivonen NuuttiRajamäen Rykmentti16:07+4:31
10.141Koponen RasmusLynx16:17+4:41
11.124Tapanainen MatiasEspoon Suunta16:29+4:53
12.135Meuronen JoonasHelsingin Suunnistajat16:38+5:02
13.113Noponen JuhoEspoon Suunta17:10+5:34
14.120Haara EinoHelsingin Suunnistajat17:18+5:42
15.134Maronen MarkusLynx18:19+6:43
16.117Mjösund LinusLynx18:34+6:58
17.125Muukkonen TopiasSK Uusi19:57+8:21
18.143Kivilaakso JuhoLynx20:31+8:55
19.142Malmi JuhoHelsingin Suunnistajat22:28+10:52
20.138Vainoniemi AxelEspoon Suunta22:48+11:12
21.112Lassila VeikkaRasti-Jyry23:32+11:56
22.139Malmberg VilhoHelsingin Suunnistajat25:24+13:48
23.133Hyvärilä ToukoHyvinkään Rasti26:05+14:29
24.137Laapas RasmusRajamäen Rykmentti26:39+15:03
25.115Tiainen AnttiEspoon Suunta27:42+16:06
26.119Hyvärinen LuukasEspoon Suunta35:44+24:08
27.111Heikkinen AaroHelsingin Suunnistajat42:30+30:54
28.140Hiiro KristerRajamäen Rykmentti42:44+31:08
118Laatu JaakkoHelsingin SuunnistajatHyl.
116Lääveri TatuRajamäen RykmenttiHyl.
114Nylund HugoLynxHyl.

 

H13 : 2,7 km

Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.189Karelo LuukasEspoon Suunta31:34
2.184Jacobsson EmilSK Uusi32:58+1:24
3.183Timofeev (U) IvanKuzmolovo OS36:39+5:05
4.187Vuorensola JoonatanLynx38:46+7:12
5.180Pitkänen NikanorRajamäen Rykmentti39:38+8:04
6.177Miettinen ViliLynx42:39+11:05
7.191Ageev (U) AndreiKuzmolovo OS46:57+15:23
8.181Kivikoski PyryRastihaukat49:25+17:51
9.188Iusupov (U) ArtemKuzmolovo OS50:12+18:38
10.186Zimin (U) MikhailKuzmolovo OS51:51+20:17
11.179Saidakovskiy(U) MikhailKuzmolovo OS52:03+20:29
12.185Jääskeläinen NuuttiHelsingin Suunnistajat53:09+21:35
13.176Suni EliasEspoon Suunta1:18:22+46:48
14.182Hietala JoniEspoon Suunta1:22:12+50:38

 

H14 : 3,1 km

Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.254Mbembela KarimLynx27:57
2.252Rautio DanielEspoon Suunta30:12+2:15
3.259Raasakka JussiEspoon Suunta30:34+2:37
4.250Koponen MatiasLynx30:39+2:42
5.262Vuorela JoonaEspoon Akilles30:41+2:44
6.255Penttinen OskariEspoon Suunta31:33+3:36
7.261Peltola ArttuLynx31:51+3:54
8.257Kallela LucaHelsingin Suunnistajat32:44+4:47
9.253Ristimäki VäinöHelsingin Suunnistajat33:32+5:35
10.251Kytömäki AapoSK Uusi35:39+7:42
11.258Hämäläinen AleksiRajamäen Rykmentti35:57+8:00
12.256Nikkanen ValtteriRasti-Vihti38:16+10:19
13.260Piirainen TapioHyvinkään Rasti51:36+23:39
14.249Laatu AnttiHelsingin Suunnistajat57:51+29:54

 

H16 : 3,6 km

Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.268Haltia IlariRajamäen Rykmentti27:44
2.278Hiiro ArtturiRajamäen Rykmentti27:52+8
3.280Määttälä MikkoEspoon Suunta29:28+1:44
4.266Ikola AtteHelsingin Suunnistajat29:56+2:12
5.271Tiainen OlliEspoon Suunta30:06+2:22
6.277Pajuoja OtsoEspoon Suunta32:22+4:38
7.269Puupponen LauriEspoon Suunta32:23+4:39
8.276Maronen MatiasLynx32:31+4:47
9.274Hiiro AleksanteriRajamäen Rykmentti33:10+5:26
10.275Sorsa AnttiEspoon Suunta33:33+5:49
11.270Paavola EetuSK Uusi39:40+11:56
12.267Tikkanen EliasEspoon Suunta40:12+12:28
13.279Hamppu AntonHelsingin Suunnistajat42:22+14:38
14.272Vesterinen VeetiHyvinkään Rasti1:06:05+38:21

 

H13-16N : 1,7 km

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.170Mäkelä EliasLynx34:19

 

D8RR : 1,5 km

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.76Kemppainen PilviEspoon Suunta20:11
2.77Laine SaanaHiidenkiertäjät20:36+25
3.78Lyytikäinen KaislaEspoon Suunta25:29+5:18
4.75Pohjola LinneaHelsingin Suunnistajat25:51+5:40
5.74Karelo LinneaEspoon Suunta32:13+12:02
6.72Tukiainen TeaEspoon Suunta47:48+27:37
7.73Ojapalo OliviaLynx50:51+30:40

 

D10RR : 1,5 km

Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.55Kankaanpää MarttaEspoon Suunta13:58
2.68Muukkonen RoosaSK Uusi14:34+36
3.60Farkas VillöHelsingin Suunnistajat15:17+1:19
4.54Iusupova (U) AnastasiaKuzmolovo OS15:46+1:48
5.70Packalén LottaLynx19:13+5:15
6.66Miettinen TuuliLynx22:33+8:35
7.61Pavilainen AnnaLynx23:00+9:02
8.58Löfgren WilmaRajamäen Rykmentti23:53+9:55
9.67Niittymaa NooraEspoon Suunta25:53+11:55
10.69Vepsäläinen LiinaHelsingin Suunnistajat26:46+12:48
11.56Harjamäki ManjaHelsingin Suunnistajat32:36+18:38
12.65Syrjälahti IidaRasti-Vihti33:47+19:49
13.64Noponen TerhiEspoon Suunta34:47+20:49
14.63Kokko TaruHelsingin Suunnistajat39:06+25:08
15.59Tuovinen TuuliEspoon Akilles39:49+25:51
16.57Heikkinen MatildaLynx42:28+28:30
17.62Engblom (U) LydiaOK Trian49:47+35:49

 

D12TR : 1,4 km

Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 3

 

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.96Ryynänen EllaPihkaniskat17:26
2.107Multala MoonaRajamäen Rykmentti19:00+1:34
3.106Sukselainen LauraLynx20:02+2:36
4.101Hyvönen AnniinaMäntsälän Urheilijat20:14+2:48
5.99Anttila KristaSK Uusi22:53+5:27
6.105Loukkalahti AinoRajamäen Rykmentti23:35+6:09
7.103Lankinen SiinaRajamäen Rykmentti26:24+8:58
8.94Vesterinen VilmaHyvinkään Rasti26:57+9:31
9.97Laakkonen MinttuLynx32:01+14:35
10.104Määttälä SenniEspoon Suunta46:28+29:02
98Koho MiljaRajamäen RykmenttiHyl.
102Kyckling LumiRastihaukatHyl.
100Miettinen Iida KristiinaPihkaniskatHyl.

 

D12 : 1,4 km

Lähti: 22, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.148Ristimäki VienoHelsingin Suunnistajat13:27
2.152Mänty ElisaRajamäen Rykmentti13:43+16
3.161Aaltonen NelliLynx14:30+1:03
4.166Romppainen PiiaHyvinkään Rasti14:39+1:12
5.160Rautio UlrikaEspoon Suunta15:39+2:12
6.165Tupitsa MillaHelsingin Suunnistajat15:43+2:16
7.159Hamppu ElinaHelsingin Suunnistajat16:36+3:09
8.155Åberg NinniHyvinkään Rasti17:31+4:04
9.154Viskari SaanaLynx18:05+4:38
9.162Tuovinen PinjaEspoon Akilles18:05+4:38
11.163Rehberger NadjaHelsingin Suunnistajat18:09+4:42
12.156Lukkari MatildaSK Uusi18:19+4:52
13.157Joensuu LumiHelsingin Suunnistajat19:29+6:02
14.158Mikkola ViiviEspoon Suunta20:34+7:07
15.151Roschier SiiriHelsingin Suunnistajat20:39+7:12
16.153Hilo JennyEspoon Suunta21:11+7:44
17.149Karelo OliviaEspoon Suunta21:12+7:45
18.150Mbembela KiaLynx22:07+8:40
19.147Sundberg ViliinaLynx27:43+14:16
20.146Virkkunen JenniSK Uusi28:19+14:52
21.164Soikkeli LauriinaEspoon Suunta31:26+17:59
22.167Räty SanniHelsingin Suunnistajat1:00:04+46:37

 

D13 : 2,7 km

Lähti: 22, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.208Mäntylä Ulla-RiinaHelsingin Suunnistajat29:49
2.198Turakainen VeeraHelsingin Suunnistajat30:28+39
3.194Sallila KatarinaHelsingin Suunnistajat31:41+1:52
4.216Turkkila LiisaEspoon Suunta34:00+4:11
5.212Määttälä FanniEspoon Suunta36:20+6:31
6.213Rantakokko MeriannaHelsingin Suunnistajat37:00+7:11
7.215Rajala AnniHelsingin Suunnistajat37:23+7:34
8.197Hämäläinen ElinaRajamäen Rykmentti41:00+11:11
9.209Lankinen OonaRajamäen Rykmentti41:24+11:35
10.207Åberg NeaHyvinkään Rasti41:30+11:41
11.196Soikkeli LinneaEspoon Suunta41:59+12:10
12.195Miettinen KiiaPihkaniskat43:04+13:15
13.211Ahtola KaisaEspoon Akilles44:33+14:44
14.217Rantala EllaHelsingin Suunnistajat44:34+14:45
15.204Nyman IdaPihkaniskat46:14+16:25
16.203Lauren CamillaHelsingin Suunnistajat47:18+17:29
17.200Varonen TinjaEspoon Akilles48:32+18:43
18.202Multala EssiRajamäen Rykmentti49:31+19:42
19.201Pernu IirisEspoon Suunta54:41+24:52
20.199Kaartinen EllaSK Uusi56:42+26:53
21.206Riihinen HelmiSK Uusi1:04:29+34:40
22.214Toivonen LottaRajamäen Rykmentti1:07:47+37:58

 

D14 : 2,8 km

Lähti: 12, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

 

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.222Heikkilä SuviLynx24:29
2.221Norrbacka SallaHyvinkään Rasti25:36+1:07
3.229Isoherranen SallaLynx26:15+1:46
4.220Nietula MinjaHelsingin Suunnistajat26:31+2:02
5.223Tala JuuliaHelsingin Suunnistajat26:50+2:21
6.228Tala EmiliaHelsingin Suunnistajat30:02+5:33
7.226Karppinen InariEspoon Akilles32:09+7:40
8.227Viinikainen ViljaEspoon Suunta33:04+8:35
9.231Salonen ElliHelsingin Suunnistajat37:39+13:10
10.230Markki EmmiEspoon Suunta38:38+14:09
11.225Kosunen ArmiHelsingin Suunnistajat52:11+27:42
224Sidorova (U) EkaterinaKuzmolovo OSKesk.

 

D16 : 3,2 km

Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.243Raasakka LiisaEspoon Suunta31:24
2.241Mäntylä KaisaHelsingin Suunnistajat33:46+2:22
3.238Peura KerttuEspoon Suunta35:03+3:39
4.245Hilo HanneEspoon Suunta35:21+3:57
5.239Salonen VenlaHelsingin Suunnistajat35:48+4:24
6.234Soikkeli SofiaEspoon Suunta36:12+4:48
7.237Tiljander VenlaHyvinkään Rasti36:29+5:05
8.236Mäkinen SanniHelsingin Suunnistajat36:37+5:13
9.246Seppälä KaislaRajamäen Rykmentti39:10+7:46
10.244Ketolainen ViljaHelsingin Suunnistajat41:09+9:45
11.240Lappi EssiEspoon Suunta47:30+16:06
12.235Varonen NettaEspoon Akilles52:39+21:15

 

D13-16N : 1,7 km

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.173Lindgren EveliinaPihkaniskat35:21